Na terenie Warszawy wizyty domowe (badanie słuchu
i dobór aparatów ) dla osób niepełnosprawnych

APARATY SŁUCHOWE MAŁGORZATA BUJAK
ul. Kochanowskiego 19
01-864 Warszawa

tel. 696-699-663
tel. (0-22) 897-37-43 (czynny od czerwca 2020)

Aparaty słuchowe - Małgorzata Bujak

Strona główna Kontakt

Aparaty wewnątrzuszne

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne / ITE -In The Ear/ - do stosowania przy lekkich i średnich stopniach niedosłuchu.

Umieszcza się je wewnątrz ucha (w uchu zewnętrznym i przewodzie słuchowym).

Bardzo istotną sprawą jest tu dokładne dopasowanie aparatu do kształtu przewodu słuchowego. Zbyt luźno dopasowany aparat może powodować powstawanie sprzężenia zwrotnego, tzw. nieprzyjemnie wysokiego dźwięku wywołanego przez wzmocniony sygnał, który wraca do mikrofonu.

Sprawa dopasowania aparatu jest istotna, by aparat w uchu był bezpieczny. Może się zdarzyć, że źle dopasowany aparat wypadnie z ucha podczas jedzenia, czy ziewania, ponieważ kształt ucha zmienia się w zależności od ruchów wykonywanych szczęką. Dlatego osoby, które mają dużą ilość włosków w przewodzie słuchowym, mają częściej zalecane aparaty zauszne.

Wybierając aparat należy wziąć pod uwagę również ilość wytwarzanej w uchu woszczyny. Zbyt duża jej ilość jest przeciwwskazaniem do stosowania aparatu wewnątrzusznego.Jeśli po raz pierwszy zakładasz aparat słuchowy, może on sprawiać wrażenie ciała obcego. Uczucie to mija, gdy się do niego przyzwyczaisz. Podobnie początkowo może występować zwiększone wydzielanie woskowiny. Niektóre aparaty słuchowe wyposażone są w filtr zapobiegający przedostaniu się jej do aparatu. Jest to konieczne, gdyż zapchane przez woszczynę wyjście dźwiękowe może spowodować znaczne pogorszenie jakości dźwięku lub jego całkowity zanik. Dlatego ważne jest, by aparat był często pielęgnowany (wymieniany filtr), niemniej ważna jest higiena ucha i jego kontrola w gabinecie laryngologicznym.
W trosce o naszych Klientów współpracujemy jedynie z najlepszymi w branży. Naszymi partnerami są takie firmy jak:

UWAGA: realizujemy wnioski na aparaty słuchowe dla osób zarejestrowanych w Narodowym Funduszu Zdrowia.