Na terenie Warszawy wizyty domowe (badanie słuchu
i dobór aparatów ) dla osób niepełnosprawnych

APARATY SŁUCHOWE MAŁGORZATA BUJAK
ul. Kochanowskiego 19
01-864 Warszawa

tel. 696-699-663
tel. (0-22) 897-37-43 (czynny od czerwca 2020)

Aparaty słuchowe - Małgorzata Bujak

Strona główna Kontakt

Urządzenia wspomagające słyszenie

Nasza oferta obejmuje również urządzenia wspomagające słyszenie dla osób niedosłyszących, takie jak:
  • pętle induktofoniczne
  • budziki dla niedosłyszących i niedowidzących
  • systemy FM
  • telefony
  • systemy wzmacniające dzwonek telefonu czy dzwonek do drzwi
  • systemy alarmujące o obecności osób trzecich w domu
  • urządzenie alarmujące młodych rodziców o płaczu dziecka przebywającego w innym pomieszczeniu

Urządzenia wspomagające słyszenie to doskonałe uzupełnienie aparatu słuchowego

Urządzenia wspomagające słyszenie zostały stworzone z myślą o osobach z problemami ze słuchem. Świetnie spisują się jako uzupełnienie aparatu słuchowego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosowały je również osoby, które nie noszą takiego aparatu.

Producent PHONIC EAR dołożył wszelkich starań, aby nie odczuwali Państwo dyskomfortu podczas rozmów telefonicznych, oglądania telewizji, czy spotkań towarzyskich. Oferujemy Państwu pełen zestaw urządzeń –
sygnalizatorów. W zależności od potrzeb, każdy może wybrać rozwiązanie optymalne dla siebie.


Czy zdarza się, że nie słyszą Państwo dzwonka do drzwi, telefonu lub innych dźwięków?


Dzwonek do drzwi... To listonosz z paczką, na którą czekasz. Niestety - nie usłyszałeś dzwonka i listonosz odchodzi zabierając paczkę...

Bezprzewodowy system DETECT poinformuje Państwa o dzwonku do drzwi, telefonie, czy też o włączeniu się alarmu przeciwpożarowego. Z systemem współpracuje system dźwiękowy CALL, sygnalizator świetlny FLASH oraz bezprzewodowy, kieszonkowy sygnalizator POCKETVIB. Od Pańsywa decyzji zależy, które elementy stworzą system w pełni uwzględniający Państwa potrzeby.

Urządzenie CALL emituje wyraźny sygnał dźwiękowy. Regulacja głośności pozwala dostosować dźwięk do indywidualnych potrzeb. Sygnalizator świetlny FLASH miga intensywnym światłem, natomiast POCKETVIB sygnalizuje dzwonek do drzwi czy telefon silnymi wibracjami.


Czy zdarza się, że nie słyszą Państwo płaczu swojego dziecka?


Układasz dziecko do snu. Nie jest to łatwe, bo nie wiesz, czy już usnęło - nie zawsze słyszysz jego płacz....

Bezprzewodowy system OBSERVER jest odpowiedzią na Państwa problem. Gdy ułożycie Państwo dziecko na popołudniową drzemkę, a maluch obudzi się i zacznie płakać, system przekaże tę informację sygnałem dźwiękowym (urządzenie CALL), sygnałem świetlnym (urządzenie FLASH) i wibracjami (jeżeli posiadacie Państwo POCKETVIB). Wybór rodzaju sygnału należy do Państwa.


Czy zdarza się, że nie słyszą Państwo budzika?


Jesteś zmęczony, marzysz o drzemce. Masz spotkanie dopiero za dwie godziny, ale niestety nie możesz się położyć, bo jeśli nie usłyszysz budzika....

System WAKE to wibrujący budzik wraz z urządzeniem, które „słyszy” tradycyjny budzik. Silnie wibrujący element umieszczony pod poduszką zawsze obudzi Państwa na czas.

System WAKE można stosować samodzielnie lub w połączeniu z system DETECT i OBSERVER. Współpracując z pozostałymi elementami WAKE obudzi Państwa również, gdy ktoś zadzwoni do drzwi, gdy zadzwoni telefon lub gdy dziecko zacznie płakać w swoim łóżeczku.


Czy zdarza się, że słyszą Państwo niewyraźnie głos w radiu lub telewizji?


Czekasz na ważną wiadomość w telewizji, ale twoje wnuki bawią się w pobliżu i właściwie nie rozumiesz, co mówi spiker...

Przy pomocy systemów LOOP i MiNICON dźwięk z telewizora lub radia dociera bezpośrednio do twojego aparatu słuchowego. Rozumiesz głos z telewizora tak, jakbyś słuchał go przy pomocy słuchawek telewizyjnych. Żadne rozmowy i hałasy z zewnątrz nie zakłócają twojego odbioru informacji z telewizora. Umożliwia to funkcja T w Państwa aparacie słuchowym. Również system BEAM poprawia odbiór dźwięków płynących z telewiji i radia - mają Państwo do wyboru poręczny odbiornik ze słuchawkami albo z pętlą induktofoniczną.


Używając systemów BEAM i LOOP razem z DETECT i OBSERWER odbierają Państwo również sygnał informujący, że ktoś dzwoni do drzwi, że dzwoni telefon lub dziecko płacze w drugim pokoju.
W trosce o naszych Klientów współpracujemy jedynie z najlepszymi w branży. Naszymi partnerami są takie firmy jak:

UWAGA: realizujemy wnioski na aparaty słuchowe dla osób zarejestrowanych w Narodowym Funduszu Zdrowia.