Na terenie Warszawy wizyty domowe (badanie słuchu
i dobór aparatów ) dla osób niepełnosprawnych

APARATY SŁUCHOWE MAŁGORZATA BUJAK
ul. Kochanowskiego 19
01-864 Warszawa

tel. 696-699-663
tel. (0-22) 897-37-43 (czynny od czerwca 2020)

Aparaty słuchowe - Małgorzata Bujak

Strona główna Kontakt

Aparaty zauszne

Aparaty słuchowe zauszne - przeznaczone są do protezowania ubytków słuchu każdego stopnia.

Tego typu aparat słuchowy wymaga zastosowania wkładki dousznej, która jest łącznikiem pomiędzy twoim uchem, a aparatem. Przewodzi ona dźwięk poprzez przewód słuchowy do błony bębenkowej. Ponadto służy do utrzymania aparatu słuchowego w prawidłowej pozycji. Dobrze wykonana i dopasowana wkładka podnosi komfort słyszenia i jakość dźwięku. Jest łatwa do utrzymania w czystości nawet wówczas, gdy nie masz zbyt dobrego wzroku i sprawnej ręki. Higiena jej polega na odłączeniu od aparatu, umyciu wodą ze środkiem do mycia wkładek i dokładnym wysuszeniu. Dlatego gdy ilość woskowiny wytwarzana w przewodzie słuchowym jest duża, mając aparat słuchowy tego typu możesz sam go pielęgnować - bez pomocy specjalisty.

Produkowane są obecnie również aparaty słuchowe, które (choć są aparatami zausznymi) nie wymagają wkładki indywidualnej. Zawansowana technologia wykorzystana w tych aparatach pozwala na większe „otworzenie” tego układu, przez co zwiększa się komfort słyszenia. Dodatkowo mały rozmiar tych urządzeń oraz ich atrakcyjny wygląd (nie przypominający stadardowego zausznego aparatu słuchowego) sprawia, że są one coraz chętniej nabywane przez pacjentów. Dodatkowo bogata szata kolorystyczna tych urządzeń pozwala na dostosowanie takiego aparatu do koloru włosów lub ulubionego stylu pacjenta.

Bez względu czy wybierzesz aparat słuchowy zauszny, czy wewnątrzuszny, niezmiernie istotna jest sprawa zawartej w nim elektroniki i zastosowanej technologii. Twoje potrzeby, sytuacje akustyczne w jakich zamierzasz korzystać z aparatów słuchowych, są najważniejszym czynnikiem warunkującym, które aparaty słuchowe należy wybrać.

Wizyta u protetyka słuchu oraz badania, które zostaną tam wykonane, pomogą ci podjąć właściwą decyzję.
 
 
 
 
 
W trosce o naszych Klientów współpracujemy jedynie z najlepszymi w branży. Naszymi partnerami są takie firmy jak:

UWAGA: realizujemy wnioski na aparaty słuchowe dla osób zarejestrowanych w Narodowym Funduszu Zdrowia.